REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Tunele, apartamenty, biurowce. Te inwestycje zmienią Łódź w 2024 r.! [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tunele, apartamenty, biurowce. Te inwestycje zmienią Łódź w 2024 r.! [WIZUALIZACJE]
Choć branża deweloperska jeszcze wydobywa się z niedawnego kryzysu, w Łodzi nadal buduje się sporo, głównie mieszkań, których rynek wciąż jest głodny (ale nie tylko). Przygotowaliśmy przegląd różnego rodzaju inwestycji, których realizację będzie można obserwować w 2024 r. – tych dużych, istotnych lub po prostu ciekawych (wybór nie obejmuje inwestycji miejskich).
Grupy Azoty ZAK oficjalnie uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe w Kędzierzynie-Koźluartykuł
Pokaż artykuł
Grupy Azoty ZAK oficjalnie uruchomiła Centrum Badawczo-Rozwojowe w Kędzierzynie-Koźlu
W Kędzierzynie-Koźlu działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty ZAK. Inwestycja o wartości 39 mln zł w znaczący sposób wzmocni potencjał badawczo-rozwojowy spółki, jak również całej Grupy Azoty. Uruchomienie Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi istotny element strategii Grupy Azoty, której jednym z celów jest dostarczanie wysokiej jakości nowych i ulepszonych produktów oraz utrzymanie długoterminowej przewagi konkurencyjnej. Na realizację projektu pozyskano dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Grupa PGE wybiera port w Ustce na centrum serwisowe dla projektów offshore [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa PGE wybiera port w Ustce na centrum serwisowe dla projektów offshore [FILM]
W Porcie Ustka powstanie baza operacyjno-serwisowa dla morskich farm wiatrowych Grupy PGE oraz Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej. PGE Baltica, która realizuje program offshore Grupy PGE, zaprezentowała plany dotyczące zagospodarowania terenów portowych na potrzeby projektów na morzu.
Amerykański gigant IT wybrał Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant IT wybrał Gdańsk
Grid Dynamics, notowany na amerykańskiej giełdzie lider w zakresie usług i rozwiązań transformacji cyfrowej, zgodnie ze swoimi styczniowymi zapowiedziami rozszerza działania w Trójmieście. 26 września w Olivia Star w Gdańsku odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura.
ALDI Technology Hub w Krakowie intensywnie się rozwija. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
ALDI Technology Hub w Krakowie intensywnie się rozwija. Powstaną nowe miejsca pracy
ALDI Technology Hub – wyspecjalizowana jednostka, której zadaniem jest wsparcie transformacji cyfrowej Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord, intensywnie się rozwija. Hub zlokalizowany jest w samym sercu Polski, w Krakowie i docelowo stworzy miejsca pracy dla ponad 250 osób.
Nowy parking przy stacji Tomaszów Mazowiecki ułatwi przesiadki na kolej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy parking przy stacji Tomaszów Mazowiecki ułatwi przesiadki na kolej [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego korzystają już z nowego parkingu przy stacji. Obok dworca i peronów PKP PLK S.A. wybudowała 88 nowych miejsc dla samochodów. Parking powstał ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Łącznie w województwie łódzkim w ramach Programu Przystankowego oddamy mieszkańcom i podróżnym blisko 1000 miejsc parkingowych.
Kluczowy krok w realizacji inwestycji, która wzmocni bezpieczeństwo energetyczne woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Umożliwi wyprowadzenie mocy z morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
Kluczowy krok w realizacji inwestycji, która wzmocni bezpieczeństwo energetyczne woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Umożliwi wyprowadzenie mocy z morskich farm wiatrowych
Polskie Sieci Elektroenergetyczne 20 marca uzyskały od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Gdańsk Błonia – Olsztyn Mątki.
[Polska] 100 mkw. powierzchni domu: dużo czy mało?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] 100 mkw. powierzchni domu: dużo czy mało?
Przyjmuje się, że dom o powierzchni użytkowej w przedziale 100-140 mkw. jest wystarczający dla 4-oso...
Proekologiczna inwestycja za ok. 127,5 mln zł w Trzebini produkuje paliwo ze zużytego olejuartykuł
Pokaż artykuł
Proekologiczna inwestycja za ok. 127,5 mln zł w Trzebini produkuje paliwo ze zużytego oleju
ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, uruchomiła w rafinerii w Trzebini instalację do wytwarzania biokomponentów z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych. UCO FAME będzie produkować 30 tys. ton estrów drugiej generacji oraz 7 tys. ton gliceryny technicznej rocznie. Proekologiczna inwestycja jest częścią strategii Grupy ORLEN w obszarze biopaliw, umożliwiającą zastępowanie paliw kopalnych, paliwami wytworzonymi z surowców odpadowych.
[Polska] Czy rekordowa sprzedaż nowych mieszkań wpłynie na ceny?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy rekordowa sprzedaż nowych mieszkań wpłynie na ceny?
Sprzedaż mieszkań idzie najlepiej od 8 lat. Nowe mieszkania sprzedają się dobrze we wszystkich aglom...
[Poznań] W Poznaniu coraz taniejartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] W Poznaniu coraz taniej
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w Poznaniu nabywcy kupują mieszk...
[Wrocław] Ile metrów mieszkania możemy kupić za średnią pensję we Wrocławiu?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Ile metrów mieszkania możemy kupić za średnią pensję we Wrocławiu?
Za średnią pensję wrocławianin może kupić tylko 0,5 kw. mieszkania na rynku pierwotnym i niespełna 0...
Grupa Muszkieterów planuje otwarcie kolejnych sklepów Intermarché i Bricomarchéartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Muszkieterów planuje otwarcie kolejnych sklepów Intermarché i Bricomarché
Grupa Muszkieterów osiągnęła w pierwszym półroczu 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 5,2 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 7 proc. wzrost rok do roku. W ciągu sześciu miesięcy obie marki konsekwentnie realizowały obraną strategię rozwoju, co przełożyło się zarówno na otwarcia nowych placówek, jak i nowe udogodnienia oraz programy dla klientów.
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyznąartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyzną
Podpisano kolejną umowę na realizację prac budowlanych w ramach największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych na południu kraju. Do połowy 2029 roku na odcinku Szczyrzyc - Tymbark powstaną tory, tunele, wiadukty i mosty. To pierwszy fragment zupełnie nowej linii kolejowej, budowanej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Inwestycja za niemal 1,7 mld zł netto sfinansowana będzie ze środków budżetowych.
[Lublin] Stadion lekkoatletyczny (przebudowa i rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Stadion lekkoatletyczny (przebudowa i rozbudowa)
Lublin, Za Cukrownią, Aleja Józefa Piłsudskiego 22
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie terminala gazowego FSRU na Zatoce Gdańskiej?
Powstający w Gdańsku nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej jest jednym ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Celem inwestycji jest stworzenie nowej infrastruktury, która umożliwi odbiór skroplonego gazu ziemnego (ang. liquefied natural gas – LNG) dostarczanego drogą morską z różnych rejonów świata. Realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie - kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa powodziowego Ziemi Kłodzkiejartykuł
Pokaż artykuł
Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie - kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa powodziowego Ziemi Kłodzkiej
We wtorek 31 marca 2026 roku Wody Polskie podpisały umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych dla zadania pn. „Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie”. Jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców regionu oraz element Programu redukcji ryzyka powodziowego w zlewni Nysy Kłodzkiej.
Umowa za ponad miliard złotych podpisana. Nowe lokomotywy jednosystemowe dla PKP Intercity dostarczy Newag artykuł
Pokaż artykuł
Umowa za ponad miliard złotych podpisana. Nowe lokomotywy jednosystemowe dla PKP Intercity dostarczy Newag
PKP Intercity podpisało umowę z Newag S.A. na zakup 46 nowych lokomotyw elektrycznych. Odbiór wszystkich pojazdów nastąpi nie później niż w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Pierwsze lokomotywy wyjadą na tory już w 2024 roku.
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownięartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN uruchomił w Płocku nową zeroemisyjną elektrownię
ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.
W 2025 roku tabor PKP Intercity zasilą kolejne nowe lokomotywy i wagonyartykuł
Pokaż artykuł
W 2025 roku tabor PKP Intercity zasilą kolejne nowe lokomotywy i wagony
W 2024 roku PKP Intercity odebrało 40 nowych lokomotyw i 77 zmodernizowanych wagonów, które zostały wdrożone do rozkładu jazdy i kursują z pasażerami na pokładzie. Zamówiony został też tabor o wartości 11,8 mld zł brutto. W 2025 roku przewoźnik planuje odbiór 38 nowych lokomotyw i 119 zmodernizowanych wagonów, w tym 95 COMBO. W 2025 roku spółka zainwestuje także 292 mln zł netto w rozwój infrastruktury własnej.
REKLAMA